صفحه اصلی
دسترسی به پایگاه دیگری از مجموعه پایگاه‌های مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم‌اسلامی فراهم شد.
  • 31238 بازدید

همانطور که مستحضر هستید چندین سال است که دسترسی به پایگاه نورمگز جهت دسترسی به مقالات فارسی توسط کتابخانه مرکزی، مرکز اسناد و موزه دانشگاه شهید بهشتی فراهم شده است، به علت استقبال کاربران دانشگاه، دسترسی به پایگاه دیگری از مجموعه پایگاه‌های مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی به نام نورلایب (کتابخانه دیجیتال نور) نیز به تازگی فراهم گردیده است.

در طراحی پایگاه نورلایب، قابلیت‌های مفید پژوهشی و منحصر به فرد موجود در نرم‌افزارهای مرکز، و نیز قابلیت‌های فراوان مخصوص به شبكه كه حتی در نرم‌افزارها قابل دست‌یابی نبوده است، مانند پروژه‌های پژوهشی محققان، قفسه‌های کتابخانه شخصی کاربر، نمایه‌های موضوعات و... در نظر گرفته شده است.

کلیه کتاب‌های موجود به صورت متن تایپ شده و با درج فرمت‌های تخصصی در پایگاه قابل مشاهده است؛ و در کنار متن تایپی این کتاب‌ها نیز تمامی صفحات کتاب اسکن شده و محققان می‌توانند تصویر نسخه اصلی صفحه مورد نظر خود را مشاهده نمایند.

وب سرویس بودن پایگاه كتابخانه دیجیتال این قابلیت را فراهم نموده است تا این پایگاه خدمات متقابلی را به سایر کتابخانه‌ها و یا نرم‌افزارهای دیگر بدهد که از این منظر پایگاه كتابخانه دیجیتال نور را در بین پایگاه‌های کتابخانه‌ای اسلامی را منحصر به فرد می‌کند.

چنانچه مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این پایگاه هستید می‌توانید اطلاعات موجود در لینک را مطالعه فرمائید.

افزودن نظرات