صفحه اصلی
امضای تفاهم‌نامه همکاری با مجمع کتابخانه‌های تخصصی حوزوی و دانشگاهی استان قم (مکتا)
  • 21599 بازدید

روابط عمومی کتابخانه مرکزی، مرکز اسناد و موزه دانشگاه شهید بهشتی از امضای تفاهم‌نامه همکاری با مجمع کتابخانه‌های تخصصی حوزوی و دانشگاهی استان قم (مکتا) خبر داد.

بهمن ماه سال 1400 مکتا با کتابخانه مرکزی، مرکز اسناد و موزه دانشگاه شهید بهشتی، با هدف ارتقا خدمات کتابخانه‌ای و اسنادی تفاهم نامه همکاری امضا کرده و هم‌اکنون این واحد، نیز به عضویت  این مجمع درآمده است .

این تفاهم‌نامه با محوریت موضوعی همکاری مشترک در زمینه علمی، تحقیقاتی، کاربردی و فرهنگی در چارچوب اهداف، وظایف و ظرفیت‌های طرفین در 4 ماده، 14بند فی‌مابین مکتا و کتابخانه مرکزی، مرکز اسناد و موزه دانشگاه شهید بهشتی منعقد شده است. 

"مکتا" عنوان اختصاری مجمع کتابخانه‌های تخصصی حوزوی و دانشگاهی استان قم است که کار خود را از سال 1393 با تمرکز بر ایجاد دسترسی و استفاده بیشتر از ظرفیت کتابخانه ها، تبادل تجربیات مدیران و همگامی و همدلی در پاسخ‌گویی به نیاز روزافزون فراگیران دانش و پژوهندگان و با همیاری و همکاری 16 کتابخانه در استان قم آغاز کرد.

بخشی از تفاهم‌نامه که متعلق به ماده 2 (توافقات و تهعدات طرفین) می‎باشد، جهت اطلاع کاربران دانشگاه شهید بهشتی در ذیل امده است:

  1. همکاری طرفین در زمینه اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک

  2. تلاش طرفین برای استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت‌های موجود در جهت برگزاری کارگاه‌ها، همایش‌ها، سمینارها، نمایشگاه‌ها و دوره‌های آموزشی مورد توافق طرفین

  3. اقدام طرفین در زمینه انتشار کتاب و نشریات در چارچوب قوانین و مقرارت

  4. مبادله و اهدای کتاب و سایر منابع اطلاعاتی به منظور غنی‌سازی مجموعه‌ها و تکمیل کسری منابع طرفین

  5. ارائه تسهیلات ویژه به پژوهشگران و کارشناسان طرفین بر اساس قوانین و مقررات

  6. اطلاع‌رسانی از فعالیت‌های طرفین در درگاه‌های الکترونیک هر یک از طرفین

افزودن نظرات