صفحه اصلی
افتتاح رسمی سامانه مرکز موزه و اسناد دانشگاه شهید بهشتی و رونمایی از نقشه‌های اهدایی مهندس بیرشک
  • 7696 بازدید

افتتاح رسمی سامانه مرکز موزه و اسناد دانشگاه شهید بهشتی به همراه رونمایی از نقشه‌های اهدایی از سوی مهندس ثریا بیرشک، روز شنبه مورخ 7 اسفندماه 1400، با حضور رئیس دانشگاه شهید بهشتی، دکتر نصیری قیداری و هیات رئیسه همراه و جمعی از اهداءکنندگان اسناد ارزشی به مرکز اسناد و موزه برگزار شد.

دکتر زهیر صیامیان، رئیس مرکز اسناد و موزه دانشگاه شهید بهشتی، ضمن خیر مقدم به میهمانان، به موقعیت مرکز موزه و اسناد دانشگاه در جهت پذیرش مجموعه‌های اهدایی مرتبط با همه رشته‌های دانشگاهی اشاره نمود.

ایشان در ادامه افزود  قابلیت دانشگاه شهید بهشتی، ثبات مدیریتی، ظرفیت‌های علمی و اخلاقی فرصت بی‌بدیلی را ایجاد می‌کند که از سوی مجموعه مدیران، اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان مورد توجه خاص قرار گیرد.

دانشگاه شهید بهشتی تاریخچه خاص خود را دارد و موزه‌های دانشگاهی حافظ دانشگاه به حساب می‌آید. ایشان در ادامه افزود آموزش به معنای آنچه که توسط استادان به دانشجویان منتقل می‌شود و مدارک و اشیایی که از این روندهای آموزشی باقی می‌ماند جزء مجموعه‌های باارزش دانشی به حساب خواهد آمد و چه جایی بهتر از مرکز اسناد و موزه دانشگاهی برای نگهداری و حافظت این مجموعه‌های بی‌بدیل. مجموعه مهندس بیرشک نیز مثالی است پر واضح از این گنیجنه باارزش.

صیامیان در ادامه ضمن تشکر از همکاران این مرکز، به اجرایی شدن اولین سایت موزه‌ای دانشگاهی کشور در دانشگاه شهید بهشتی با تلاش و همت مجموعه نامبرده تحت حمایت هیات رئیسه دانشگاه اشاره کرد.

در انتهای سخن، رئیس اداره مرکز اسناد و موزه دانشگاه تقاضای حمایت از هیات رئیسه حاضر در رویداد  را در راستای توسعه منابع انسانی، اختصاص فضاهای مناسبی مبنی بر  پذیرش گنجینه‌های ارزشمند اهدایی با هدف ارتقای جایگاه مرکز موزه و اسناد دانشگاه در سطح کشور و بین‌الملل را داشت.

صیامیان ضمن بیان اینکه که در حال حاضر حدوده ده‌هزار منبع متعلق به مرکز اسناد و موزه دانشگاه شهید بهشتی در سامانه آذرسا بارگذاری شده است، از رئیس دانشگاه درخواست افتتاح این سامانه را داشت.

پس از افتتاح رسمی سامانه، مهندس بیرشک، اهداءکننده نقشه‌های بازارهای تاریخی ایران با همراهی دکتر نصیری قیداری، دکتر حجت رسولی، دکتر بابک شکری، دکتر صیامیانف دکتر رضوی، دکتر حاجی‌زین‌العابدینی و سایر حضار از گالری متعلق به نقشه‌ها رونمایی و بازدید کردند. این بازدید با توضیحاتی از سوی مهندس بیرشک همراه بود. لازم به ذکر است خانواده مهندس بیرشک (همسر و دختر ایشان نیز در این مراسم حضور داشتند)

افزودن نظرات