صفحه اصلی
آشنایی با تحریم‌ شکن‌ها
  • 4495 بازدید

با تحریم‌شکن‌ها که بر مبنای فناوری دی‌ان‌اس کار می‌کنند، می‌توان به‌صورت قانونی و بدون افت سرعت اینترنت از تحریم‌ها رها شد. نکته‌ مهمی که وجود دارد این است که تحریم‌شکن با فیلترشکن یا VPN متفاوت است. تحریم‌شکن‌ها کاملاً ایرانی هستند و برای رفع تحریم‌های خارجی استفاده می‌شوند و یا به عبارتی استفاده از آن‌ها هیچ اثری بر فیلترینگ داخلی ندارد. در مقایسه این دو گزینه یعنی وی‎ ‌پی‌ ان و تحریم‌‎شکن، باید گفت که استفاده از تحریم‌شکن برای کار با سایت‌های تحریم شده سرعت و امنیت دارد.

تحریم‌شکن‌ها با ارائه یک آی پی خاص به کاربران خود، امکان اتصال به سایت‌های تحریم شده را برای آن‌ها فراهم می‌کنند. در این بین کافیست کاربران DNS دیوایس خود را بر روی آی پی داده شده تنظیم کنند. در این شرایط اتصال به سایت تحریم شده از طریق IP کاربر نخواهد بود، بلکه IP داده شده کاربرد خود را در این نقطه نشان خواهد داد.

یکی از بهترین تحریم‌شکن‌های ایرانی که در جهت مقابله با تحریم‌های شرکت‌های اینترنتی خارجی ایجاد شده، الکترو است. این برنامه هم برای اندروید و هم ویندوز کاربرد دارد. رابط کاربری ساده و همچنین سرعت و امنیت بالای این برنامه کاربران زیادی را به سوی آن جذب کرده است. با استفاده از الکترو  با تنظیم DNS دیوایس خود بر روی IP های داده شده، می‌توانید به سایت شرکت‎هایی که ایران را تحریم کرده‎‌اند دسترسی داشته باشید. سایر تحریم‌‎شکن‎‌ها عبارتند از:

تحریم شکن وانیلا

وانیلا در قالب یک اپلیکیشن به رفع تحریم‌های اینترنتی ایران برای کاربران می‌پردازد. با توجه به ا‌ین‌که سرورهای این شرکت در درون ایران میزبانی می‌شوند، ترافیک کاربران به صورت نیم‌بها محاسبه خواهد شد. علاوه بر این تعداد بالای کاربرانی که این برنامه جذب کرده است نشان دهنده کیفیت بالای آن در تحریم شکنی است.

تحریم شکن بگذر

بگذر از جمله تحریم‌شکن‌های ایرانی است که ارائه دی‌ان‌اس به کاربران به آن‌ها کمک می‌کند تا به سایت‌های تحریم شده دسترسی داشته باشند. از جمله مزایایی که این شرکت برای کاربران خود در نظر گرفته است می‌توان به پشتیبانی قوی ارائه خدمات ویژه به  افراد حقوقی و همچنین امنیت بالا در حفظ اطلاعات اشاره کرد.

تحریم شکن 403

۴۰۳ پلتفرمی برای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان کشورمان است که امروزه با انواع تحریم و اختلال در توسعه پروژه‌های مورد نظرشان مواجه هستند. این پروژه با پشتیبانی از پروتکل‌های مختلف به کاربران این امکان را می‌دهد که با حذف مشکلات موجود به کتابخانه‌ها و وب‌سایت‌هایی که برای توسعه نیاز دارند دسترسی داشته باشند.

 

تحریم‌شکن شاتل

 برخی از وب‌سایت‌های پرکاربرد همچون  Adobe، Intel، Oracle، Avast بر روی IPهای ایران بسته است. اکنون شاتل، خدماتی فراهم آورده است تا مشتریان بتوانند بدون نیاز به تنظیمات خاص، به محتوای این وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها، دسترسی پیدا کنند. استفاده از این خدمات برای مشتریان شاتل کاملا رایگان است.

لینک دسترسی به تحریم‌‎شکن‎‌ها در ذیل آمده است:

https://begzar.ir/

https://shecan.ir/

https://403.online/

https://electrotm.org/

افزودن نظرات