صفحه اصلی
سومین کارگاه مهارت‌های اجتماعی با موضوع مدیریت خشم کودکان برگزار شد.
  • 2634 بازدید

ازآنجایی‌ که واکنش‌های هیجانی خیلی زودتر از بخش‌های منطقی ذهن فعال می‌شوند و به تکامل می‌رسند، کودکان در مواجهه با موقعیت‌های هیجانی و ناکام‌کننده شروع به پرخاشگری، لجبازی و حتی آزار و اذیت دیگران می‌کنند . یکی از بزرگ‌ترین معضلات فکری والدین در برخورد با کودکان  و نوجوانان پرخاشگری آنهاست. خشم در انسان یک احساس طبیعی و سالم است. اما درک تفاوت موجود میان احساس و رفتار پرخاشگرایانه برای کودکان به خصوص در سنین پایین‌ بسیار مهم است.

بهترین روشی که می‌توان مدیریت و کنترل خشم را به کودکان آموخت این است که به آن‌ها نشان دهیم که در مواقع خشم چگونه برخوردی داشته باشند. اگر کودکان شاهد ناتــوانی در کنترل هیجانات و عصبانیت ما باشند، همین کار را تکرار خواهند کرد. اما اگر ببینند که ما با احساسات خود به شیوه‌ای مهربانانه برخورد می‌کنیم و کنترل آن را به روش های مختلف در اختیارمان داریم، آنها نیز خواهند توانست احساسات خود را کنترل کنند.

شنبه 19 شهریور 1401 آخرین جلسه سلسله کارگاه‌های مهارت‌های زندگی اجتماعی با موضوع مدیریت خشم در کتابخانه کودک و نوجوان دانشگاه برگزار شد.

  در این کارگاه مدرس کارگاه خانم فرناز عباسیان راهکارهای مختلفی با بازی، نمایش و قصه جهت کنترل و مدیریت خشم به کودکان و نوجوانان آموزش داد. امیدواریم کودکان و نوجوانان بتوانند در بکارگیری این مهارت‌ها در موقعیت‌های مختلف، به‌گونه‌ای خلاق با عصبانیت خود مقابله کنند.

این کارگاه‌ها به صورت لایو در اینستاگرام کتابخانه کودک به آدرس childlibsbu در دسترس است.

 

افزودن نظرات